Informace o nás

Jmenuji se Michal Kovář a mám dlouholeté zkušenosti s lovem ryb na Ebru. Už od  šesti  let jsem se věnoval rybaření v ČR. Dříve nebyla takové možnosti jako jsou teď.

Asi před patnácti rokama jsem se s partou známých vypravil  na řeku Pád.  Byla to převážně "kaprařská " výprava. Já jsem se v té době také věnoval spíš lovem kaprů. Tak nějak jsem si tam splnil sen  a chytil si  "osobák".

Další rok už to byla výprava na Ebro.   Byl to asi osud. Od té doby se věnuju převážně lovem sumců.

Byl jsem ještě párkrát na Pádu, ale Ebro to je srdcová záležitost. A né jenom Ebro, ale i celé Španělsko a to hlavně kvůli lidem a přírodě.

Jak jsem jezdil na Ebro, tak se stal koníček mojí obživou. Dva roky jsem měl pronajatou vilku na spodní přehradě Riba Roja. A poté se uvolnil dům na horní přehradě Mequinenza.  Nebylo co řešit a začalo se stěhovat.

Nabíral jsem čím dál větší zkušenosti nejenom s lovem sumců, ale i kaprů,candátů,black bassů a v poslední době i s lovem okounů.

 

Náš kemp je na horní přehradě (Mequienenza) asi 5 km od známého rybářského městečka Caspe.

Najdete nás zde:


Zobrazit místo www.rybyebro.cz na větší mapě

Něco z mých začátků:             

                                                        

Itálie - Pád

Španělsko - Ebro

ZHODNOCENÍ SEZÓNY 2020

 

Tak jak nám utekl kalendářní rok, tak rychle utekla rybářská sezóna na Ebru. Na jaře jsme celí natěšení vyrazily do kempu. Jak už jsem zmiňovala dříve, tak nám jarní sezóna skončila po dvou týdnech. Během těchto čtrnácti dnů se podařilo nachytat pěkné candáty. Na více bohužel nebyl čas.

V létě nám přišlo nesmyslné otevírat kemp kvůli přísným vládním nařízením španělské vlády. Plni očekávání vyrážíme začátkem září na Ebro. Vybaveni desinfekcí a rouškami přivítáme první klienty. Myslím, že s úlovky museli být maximálně spokojeni. Podzim na Ebru začal perfektně, nachytalo se několik sumců přes dva metry a pěkní kapři. Zkoušely jsme halibutí pelety i vábničku. Prosté nadšení vystřídaly obavy o zpřísněných pravidlech při cestování. V této době v ČR začala „druhá vlna epidemie“. Ta nám v podstatě neumožnila naplno rozjet podzimní sezónu. Kdo mohl a neomezoval ho cestovatelský semafor, tak přijel a určitě nikdo nelitoval. Všem našim klientům, kteří nemohli nebo měli obavy, jsme nabídly možnost přesunutí termínu do konce roku 2021. I přes toto všechno jsme v kempu nebyly sami, klienti byly maximálně spokojeni, ryby braly jako divé. Určitě to bylo tím, že na jaře byl zákaz rybolovu (vládní opatření-COVID) a rybářů bylo na Ebru přece jenom pomálu. Rybolovu to určitě prospělo, už se tě těšíme na jaro.

Pár sumců se na hladinu podívalo, největší 241 cm. Na kapry tam vyloženě nikdo nejel, chytaly se jako „doplněk“ k sumcům. Když se mírně ochladilo, jezdily jsme na okouny. Braly ve velkém. Nebyl problém nachytat až 100 okounů denně.

Tak to je krátké zhodnocení sezóny 2020. Na tento rok, jako mnozí z vás, asi jen tak nezapomeneme.

Zároveň doufáme v lepší zítřky. Věříme, že se podmínky pro cestování zmírní. Už nyní přijímáme rezervace na sezónu 2021. Některé termíny jsou už rezervované, to nás těší, tak neváhejte a zamluvte si včas termín.

Přejeme vám hodně síly, štěstí a určitě to nejdůležitější a to je zdraví.

Těšíme se na vás

Za RYBYEBRO     Hana Kovářová